Prove youreself as a human

Enter the words below separated by comma
captcha
Send

Bulgogi Vyslov v kórejčine

Špeciálne funkcie

Doba prípravy

01hod  15min

Náročnosť

1/5

Štipľavosť

1/5

Popis

Kórejské slovo Bulgogi v preklade znamená "ohnivé mäso". Bulgogi recept vznikol počas éry Goguryeo (37 pnl-668 nl), kedy sa pôvodne nazýval maekjeok, hovädzie mäso grilované na ihlici. Toto jedlo sa počas Joseonovej dynastie nazývalo neobiani, čo znamená "riedko rozložené" mäso a bolo tradične pripravované špeciálne pre bohatú triedu a šľachtu.

Bulgogi je jedným z najpopulárnejších hovädzích jedál v Kórei, ktoré sa pripravuje z tenkých plátkov sviečkovej alebo inej prvotriednej časti hovädzieho mäsa (napr. rib eye steak – vysoká roštenka). Zvyčajne sa marinuje v zmesi sójovej omáčky, sezamového oleja, čierneho korenia, cesnaku, cibule, zázvoru a cukru, dve až štyri hodiny, aby sa posilnila chuť a mäso zjemnilo. Bulgogi sa tradične griluje alebo aj vysmážanie je tiež zvyčajné. Celé strúčiky cesnaku, nakrájané cibule, a nasekaná zelená paprika sa často grilujú alebo varia v rovnakom čase. Toto jedlo sa často podáva cudzincom ako úplne prvé jedlo kórejskej kuchyne.

Ingrediencie:

bulgogi

Všetky ingrediencie receptu sa dajú kúpiť v našom obchode.

Krok za krokom:

1step1

Zmiešajte všetky ingrediencie okrem mrkvy. Marinujte v chladničke najmenej 2 hodiny.

Ryb-Eye (beef)
Mirin

Mirin

2

Na panvici smažte mäso na vysokom ohni len do chvíle, kedy je pred dokončením.

3

Pridajte mrkvu a smažte po dobu ďalších 3 minút.

4

Podávajte s ryžou.

video

John R. Dowey - Ako krájať hovädzie mäso

Vedeli
ste?

Cesnak lieči kožné infekcie? Roztlačené strúčiky cesnaku sa aplikujú na kožné infekcie. (Túto medicínu môžete vyskúšať rovnako na rany a taktiež modriny.) Keď sa cesnak roztlačí, produkuje alicín - zlúčenina, ktorá pomáha liečiť infikované kožu. Hovorí sa, že cesnak taktiež pomáha odvrátiť srdcové ochorenia, rakovinu, prechladnutie a chrípku. Konzumácia cesnaku znižuje i hladinu cholesterolu v krvi a znižuje nahromadenie plaku v tepnách.

Garlic

Nutričné hodnoty pre Bulgogi

4

Sacharidy

26

Tuky

70

Proteíny

Rada
zamestnancov

Nebojte sa nahradiť hovädzie mäso kuracím mäsom, rybami, bravčovým alebo akékoľvek iným mäsom, ktoré máte po ruke.


Sesame seeds

Odkiaľ
to je?

Bulgogi recept vznikol v starovekom kórejskom kráľovstve zvanom Koguryo. Verí sa, že má pôvod v Kórei počas éry Goguryeo (37 pnl-668 nl), kedy bol pôvodne nazývaný maekjeok – maäso grilované na ihle. Toto slovo znamená "ohnivé mäso".

map

Taktiež poznáte chutný a unikátny recept?

Pošlite nám ho na tento e-mail info@seoulplaza.sk a my ho po Vašom odsúhlasení uverejníme. Poprípade nechajte recept, či poznámku nižšie.

Taktiež môžete vyskúšať tieto recepty:

Galbi

Galbi

1:40 0/5 9.90

Galbi

Kimchi chigae

Kimchi chigae

01:00 4/5 9.90

Kimchi chigae

Pajeon

Pajeon

00:30 0/5 2.90

Pajeon